Українська електронна пошта Соціальна мережа "YouTube" Соціальна мережа "В Контакті" Соціальна мережа ФБ (facebook)  Соціальна мережа "Твіттер"  Соціальна мережа "Однокласники"  Соціальна мережа "Живий журнал"  Соціальна мережа "instagram" Сервіс онлайн щоденників: "Blogger"
П’ятниця, 29.03.2024, 14:50
Вітаю Вас, Гість!

Історичний портал м.Любеч Исторический портал г.Любеч
Історико-археологічний комплекс "Древній Любеч" Историко-археологический комплекс "Древний Любеч"
Любеч історичний Любеч исторический
Любеч православний Любеч православный
Любеч сьогодні Любеч сегодня

Древній Любеч запрошує | Цікаві факти з життя Антонія Печерського | Реєстрація | Вхід


Цікаві факти з життя Антонія Печерського

Бажаючі можуть придбати для себе фотовідеоальбом "НА ЗГАДКУ ПРО ЛЮБЕЧ" на флеш-носій

Фото-відео альбом "На згадку про Любеч" (скріншоти альбому)
ДЕТАЛЬНІШЕ

 

Православні християни 23 липня святкують день пам'яті преподобного Антонія Печерського, засновника Печерського монастиря і монашества на Русі.
Про життя цього дивного святого відомо не багато.
Ми підібрали найцікавіші і найважливіші факти, які можуть допомогти краще пізнати «начальника всіх руських ченців».

1. Святий Антоній народився у 983 році, в Любечі, на Чернігівщині. За деякими даними його мирське ім'я було Антипа.
2. Хотів побачити місця земного життя Іісуса Христа, відвідав Палестину.
3. Прийняв монашество на Святій Горі і прожив там кілька років. Існує три припущення про місце, де жив святий на Афоні: в обителі Есфігмен, у Великій лаврі, в монастирі Ксілургу.
4. Ігумен афонського монастиря, по Божому промислу, відпустив Антонія назад: «Антоній! Іди назад в руську землю, - нехай і там ті, що житимуть через тебе, процвітають і стверджуються в вірі християнській; нехай буде з тобою благословення Святої Гори! ».
5. У Києві він обійшов багато місць, і знайшов на правому березі Дніпра місцевість, яка нагадувала йому Афон - місце, де сьогодні розташована Києво-Печерська Лавра.
6. Преподобний оселився в печері священика Іларіона, який потім став митрополитом Київським. 7. Святий вів подвижницький спосіб життя - перебував у молитві та стриманості в їжі.
8. Одним з перших його учнів став преподобний Никон, який у 1032 році звершив чернечий постриг над преподобним Феодосієм Печерським.
9. Коли у святого налічувалося вже 12 учнів, монахи викопали велику печеру, в якій влаштували чернечі келії і храм.
10. Коли насельників ставало все більше - утворилися ще одні печери. Тому є Ближні та Дальні печери. 11. Преподобний Антоній мав дар чудотворення і прозорливості.
12. Пророчив поразки руському війську в битві з половцями на річці Альті в 1066 році. 13. Через конфлікт з князем Ізяславом Антоній двічі залишав Київ.
14. Коли в монастирі зібралося 100 ченців, князь подарував їм у володіння гору, на якій був побудований храм, келії й огорожа. Так був заснований Печерський монастир - надалі Лавра.
15. Йому і преподобному Феодосію являлась Пресвята Богородиця у Влахернському храмі, де вони дивом опинилися, фізично не виходячи зі своєї обителі.
16. Богородиця дала їм золото, на яке були найняті робітники та куплені матеріали для будівництва Успенського собору.
17. Останні роки життя провів на самоті, полишивши управління монастирем.
18. Сама Богородиця повідомила преподобному про його швидку кончину.
19. Він відійшов до Господа в 90-річному віці, в травні 1073 року.
20. Святі мощі преподобного Антонія не віднайдені.
21. Переказ про недоступність мощей вперше з'явився в щоденнику німецького посла Е. Лясоти, який побував у печерах монастиря в 1594 році. Чернець, який його супроводжував, розповів, що перед своєю смертю преподобний Антоній залишив братії повчання, попрямував углиб печери. У цей момент між подвижником і його учнями обрушилася земля. Коли ченці спробували відкопати завал, з'явилися вогонь і вода.
22. З давніх-давен шанується як «начальник всіх руських ченців».
23. Іменем Антонія названі Ближні (Антонієві) печери Києво-Печерської лаври і печери чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря.

Історичний портал м.Любеч Исторический портал г.Любеч
Історико-археологічний комплекс "Древній Любеч" Историко-археологический комплекс "Древний Любеч"
Любеч історичний Любеч исторический
Любеч православний Любеч православный
Любеч сьогодні Любеч сегодня
Хостинг от uCoz Copyright MyCorp © Ковшун М.І. 2024    УВАГА! При використанні матеріалів, посилання на сайт, ОБОВ’ЯЗКОВЕ!!!



Українська електронна пошта Соціальна мережа "YouTube" Соціальна мережа ФБ (facebook)  Соціальна мережа "Твіттер"  Соціальна мережа "LiveJournal". "Живий журнал"  Соціальна мережа "instagram" Сервіс онлайн щоденників: "Blogger"