Українська електронна пошта Соціальна мережа "YouTube" Соціальна мережа "В Контакті" Соціальна мережа ФБ (facebook)  Соціальна мережа "Твіттер"  Соціальна мережа "Однокласники"  Соціальна мережа "Живий журнал"  Соціальна мережа "instagram" Сервіс онлайн щоденників: "Blogger"
Четвер, 24.06.2021, 12:54
Вітаю Вас, Гість


Історичний портал м.Любеч Исторический портал г.Любеч
Історико-археологічний комплекс
Любеч історичний Любеч исторический
Любеч православний Любеч православный
Любеч сьогодні Любеч сегодня

Любеч історичний запрошує | Цікаві факти | Реєстрація | Вхід


Цікавий матеріал з історії Любеча...

Учасниками Любецького з'їзду князів (1097 р.) були великий князь київський Святополк Ізяславич, переяславський князь Володимир Мономах, смоленський князь Давид Ігорьович, теребовлянський князь Василько Ростиславич.

 

 


Любецький (1097 р.) з’їзд князів

Учасниками князівського снему в Любечі (Чернігово-Сіверська земля) були вел. кн. київ. Святополк Ізяславич, переяслав. кн. Володимир Мономах, черніг. кн. Олег Святославич, смоленський кн. Давид Святославич, волин. кн. Давид Ігорович і теребовльський кн. Василько Ростиславич. Князі ухвалили припинити усобиці, що ослаблюють д-ву і роблять її здобиччю половецьких ханів (див. Половці), й закріпили за собою батьківські землі ("хай кожний тримає отчину свою"). Останнє, однак, не було проголошенням "отчинного" принципу успадкування столів. Сусп-во і його верхівка, як і раніше, віддавали перевагу традиційному порядкові успадкування княжінь за родовим старійшинством, коли княжий стіл діставався старшому в роді. На практиці це означало передання княжого столу від старшого брата до того з молодших його братів, який був наступним за ним за часом народження (див. "Лествичный" порядок заміщення княжих столів на Русі).

Одразу по завершенні Л.з. його рішення були порушені. Давид Ігорович, намагаючись відібрати Теребовльське князівство у Василька Ростиславича, полонив і осліпив останнього. На Русі спалахнула феод. війна за володіння Василька Ростиславича і його брата, перемишльського кн. Володара Ростиславича (Василькові й Володарові вдалося відстояти свої землі).

 

 


Цікавий матеріал про ЛЮБЕЦЬКУ БИТВУ 1016 року на різних INTERNET-ресурсах...

 


Історичні постаті:  граф Григорій Олександрович Милорадович


Цікавий матеріал про Івана Мазепу...

 


 

Цікаві факти про Павла Полуботка...

 


 

Вперше давньоруське місто Любеч згадується у «Повісті временних літ» 882 року, коли князь Олег Віщий по дорозі з Новгорода до Києва захопив його і посадив тут свого посадника ( «взя Любець и посади муж свой»). Також Любеч згадується в 907 році в договорі того ж князя Олега з Візантією поряд з такими найвідомішими на той час давньоруськими містами як Київ, Чернігів, Переяслав, Полоцьк. Вже в ті часи це місто на Дніпрі було важливим опорним пунктом на шляху «із варяг у греки». Тут стояв міцний військовий гарнізон, мешкало численне торгово-ремісниче населення. Любецькі купці вели жваву торгівлю з Візантією, хозарами й арабським Сходом. Про Любеч як торгове місто з пристанню згадує 949 року візантійський імператор Константин Багрянородний у трактаті «Про управління імперією».

 

Хостинг від uCoz Copyright MyCorp © Ковшун М.І. 2021    УВАГА! При використанні матеріалів, посилання на сайт, ОБОВ’ЯЗКОВЕ!!!Українська електронна пошта Соціальна мережа "YouTube" Соціальна мережа ФБ (facebook)  Соціальна мережа "Твіттер"  Соціальна мережа "LiveJournal". "Живий журнал"  Соціальна мережа "instagram" Сервіс онлайн щоденників: "Blogger"